Faseta/Faska. Co warto o niej wiedzieć

Fasety elewacyjne lub fasety styropianowe to niezwykle eleganckie wykończenie mocowane w tynku, najczęściej pomiędzy ścianą a sufitem. Kiedy dostajesz projekt swojego domku, warto zwrócić uwagę na te elementy architektury. W ofercie sklepów nie brakuje asortymentu, a na stronie scrollowanie nie ma końca. Jeśli wybierasz produkty, pamiętaj, aby zwrócić uwagę na ich odporność. W końcu każdy chce, aby faseta służyła przez długie lata i zawsze cieszyła oko.

Czym jest faseta?

Faseta jest pojęciem wieloznacznym, stosowanym w budownictwie oraz jubilerstwie. W przypadku architektury faseta odnosi się do wklęsłego narożnika pomiędzy prostopadłymi ścianami. Może oznaczać również ozdobny gzyms, znajdujący się na połączeniu ściany z posadzką lub sufitem.

Faseta elewacyjna budynku

Fasety elewacyjne (fasety styropianowe) są elementem dekoracyjnym górnej krawędzi elewacji. Stanowią niezwykle eleganckie zwieńczenie budynku oraz optycznie zwiększają jego wysokość. Do tego świetnie sprawdzają się, jeśli koniecznie trzeba zamaskować ewentualne niedoskonałości architektoniczne.

Warto pamiętać, że faseta to wyjątkowy element dekoracyjny, który dzięki produkcji z wytrzymałych tworzyw jest odporny na warunki atmosferyczne i mikropęknięcia. Dzięki maskowaniu nierówności to doskonały produkt do szybkiego i niewymagającego remontu. Z fasetą świetnie współgrają bonie elewacyjne, które cieszą się coraz większym zainteresowaniem.

Faseta w domu jako źródło elegancji

Dzięki zastosowaniu fasety możesz nadać każdemu pomieszczeniu odrobinę elegancji i szyku. Estetyczny wygląd i wyróżniające się wzornictwo to ważne elementy każdego domu. Dzięki swojej unikatowości możesz dopasować fasety do wystroju zarówno w stylu klasycznym, jak i nowoczesnym. Z ich pomocą nadasz swoim ścianom niepowtarzalny wygląd. W niejednym sklepie internetowym znaleźć można wiele produktów o niepowtarzalnym wzornictwie.

Szeroka oferta pozwoli Ci wybrać to, na czym najbardziej Ci zależy, a dzięki materiałom powlekanym tynkiem otrzymujesz solidny produkt i piękny widok z trwałością na długie lata. Ważne, aby wszystko w mieszkaniu współgrało ze sobą i tworzyło jeden spójny system.

Fasety styropianowe świetnie sprawdzają się do maskowania niedoskonałości. Dlatego, jeśli któraś strona Twojego budynku lub ściana w mieszkaniu wymagają poprawy, to warto pochylić się nad wyborem fasety. Oferta faset nigdy się nie kończy. Jeśli tylko zechcesz, to gładka strona fasety jest łatwa do przemalowania i dostosowania jej do wnętrza mieszkania.