Balustrada balkonowa

Balustrady balkonowe są nie tylko ważnym elementem bezpieczeństwa, ale i wyjątkową ozdobą każdego balkonu. Wykonane z różnych materiałów mogą nadać mu niepowtarzalnego charakteru i sprawić, że całość będzie wyglądała naprawdę pięknie.

Balustrada balkonowa i jej funkcje

Odpowiednia balustrada nowoczesna może w jednej chwili zmienić małą przestrzeń zewnętrzną ze zwykłej w wyjątkową. Jego styl i profil, wraz z kolorem i wykończeniem, współgrają ze sobą, nadając balkonom indywidualny i skoordynowany wygląd. Istnieje wiele różnych rodzajów balustrad. Do wyboru jest chociażby nowoczesna balustrada aluminiowa, poręcze nierdzewne malowane proszkowo (stal nierdzewna).

Balustrady balkonowe znaczenie

Biorąc pod uwagę, że balustrada na balkonie była różnie określana na przestrzeni lat, ważne jest, aby najpierw zrozumieć, na co zwrócić uwagę przy wyborze materiałów. Klasycznie nazywana „balustradą”, balustrada balkonowa wzięła swoją nazwę od włoskiego słowa balaustra, oznaczającego dzikie kwiaty granatu. Termin ten powstał w XVII wieku w odniesieniu do tralek balustrady (pionowych lub poziomych słupków tworzących balustradę balkonu), które uderzająco przypominały kwitnący owoc granatu. Podczas gdy niektórzy ludzie nadal używają terminu balustrada, większość ludzi nazywa te podstawowe systemy po prostu „balustradami balkonowymi”.

Jaki materiał jest najlepszy na balustradę balkonową?

Poręcz wykonana ze stali

może pomóc w stworzeniu balkonu o podwyższonym wyczuciu stylu. Materiał ten doskonale nadaje się do tradycyjnej architektury, w której poszukuje się balustrady w stylu ozdobnym.

Balustrady szklane

To doskonały wybór dla tych, którzy pragną minimalistycznego designu. Jest on dziś tak popularny w projektowaniu balkonów, jest jego zdolność do tworzenia iluzji większej przestrzeni i utrzymywania widoków na widoku.

Balustrada aluminiowa

Aluminium jest popularnym materiałem wybieranym przez tych, którzy chcą osiągnąć nowoczesny wygląd, ale chcą też czegoś, co oferuje najwyższą wydajność. Dzięki aluminiowym wypełnieniom pionowych balustrad kablowych materiał ten oferuje idealne połączenie stylu i funkcjonalności.