Wielu miłośników świata gamingu zastanawia się, w jaki sposób ozdobić wnętrze, by wyglądało jak prawdziwy pokój gracza. Wyposażenie (a więc komputer, biurko czy fotel gamingowy etc.) to jedno, ale pokój dla gracza powinien również odpowiednio wyglądać, robić wrażenie podczas internetowych transmisji i motywować do jeszcze lepszych osiągów w wirtualnych potyczkach.
W naszym artykule postaramy się więc podpowiedzieć, jak urządzić pokój gamingowy, by był jednocześnie funkcjonalny i designerski.
Pokój gamingowy – nietuzinkowe miejsce
Projekt pokoju gamingowego powinien wyglądać nowatorsko i futurystycznie. Wszak dziś wielu graczy łączy się z innymi za pośrednictwem wideo rozmów lub wręcz prowadzi w swoim pokoju gamingowym studio nagraniowe, skąd materiał trafia bezpośrednio do sieci. Ważne jest więc, by nasz gaming room z jednej strony był wygodny, a z drugiej wyglądał naprawdę reprezentatywnie.
Stanowisko gamingowe powinno być wyposażone w dobrej jakości biurko gamingowe (warto rozważyć wybór biurka z regulowaną wysokością) oraz wygodny fotel gamingowy, który zadba o nasz kręgosłup i inne części ciała podczas długich godzin rozgrywek. Istotne są więc też regulowane podłokietniki w celu odpowiedniego wyprofilowania ręki gracza. Oczywiście ważny jest też wysokiej jakości ekran monitora z wielkością dostosowaną do odległości, jaka dzieli od niego nasze oczy.
Komputer osobisty, który “udźwignie” wszystkie najnowsze gry wideo czy szybkie łącze przy grach multiplayer to chyba kwestie, o których nie musimy wspominać.
Niektóre gatunki gier sprawiają większą frajdę i wrażenie, gdy zainwestujemy w dobry system audio lub wysokiej jakości słuchawki gamingowe. Konstrukcja słuchawek powinna zapewniać nam maksymalny komfort użytkowania, więc oprócz jakości dźwięku powinniśmy zwrócić uwagę na to, czy jest ona otwarta, zamknięta lub półotwarta. Duże pady będą lepiej przylegać do głowy, wytłumią dźwięki z zewnątrz, ale wentylacja ucha będzie nie najlepsza i po jakimś czasie możemy poczuć potrzebę ich zdjęcia.
W kontekście dźwięku dość istotne jest, czy posiadamy własne mieszkanie i dużo wolnej przestrzeni, czy granica naszego gaming roomu kończy się w miejscu, gdzie jest próg pokoju.
Sztukateria i dodatki LED w pokoju gracza
Przy aranżacji pokoju gracza nie zapomnij o jego wyglądzie. O należytą stylistykę najlepiej zadbają dodatki oświetleniowe oraz elementy wykończeniowe w postaci sztukaterii i suchej zabudowy.
Dobrym tłem dla świata gry będzie zestaw LED z kilkoma rodzajami taśm LED do wyboru. Oświetlenie LED wygląda futurystycznie, a przy tym jest energooszczędne, bo cechuje się niskim poborem energii elektrycznej. Możesz więc korzystać z niego do woli, a przy okazji jako forma alternatywnego światła nie zmęczy Twojego wzroku i będzie dobrym uzupełnieniem dla widoku z ekranu monitora (korzystanie jedynie z samego monitora w ciemnym pokoju gracza jest bardzo destrukcyjne dla wzroku).
Jakie dekory możesz zestawić z oświetleniem LED? To przede wszystkim listwy oświetleniowe LED, jak również listwy do zabudowy karnisza. Pierwsze z wymienionych możemy podzielić na sufitowe, ścienne oraz przypodłogowe. To specjalne typy listew wykończeniowych z miejscem na pasek LED. Z kolei maskownice karnisza zadbają o zakrycie karniszy ściennych lub sufitowych, które często nie pasują do wystroju wnętrza.
W aspekcie stylistyki i nietuzinkowego wystroju wnętrza, dobrą “robotę” wykonują również lamele ścienne i panele ścienne 3D o wielu niezwykle ciekawych wzorach.
Pokój gracza w kontekście suchej zabudowy gk
Osobną kategorią jest nasza sucha zabudowa gk. To gotowe prefabrykaty wykonane z płyt gipsowo-kartonowych, dzięki którym wykonasz wiele ciekawych konstrukcji – między innymi sufit podwieszany czy wnęki oświetleniowe i półki LED g-k. Odnośnie graczy konsolowych, przydatną formą wykończenia pokoju może okazać się z kolei zabudowa TV.
Odnośnie wystroju pokoju dla gracza, można też postawić na plakaty z ulubionych gier w antyramach, a jeśli uwielbiamy gry sportowe, na gadżety związane z daną dziedziną czy też figurki bohaterów z ulubionej gry.